Menu

Czytadełko

Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy - Tracey Corderoy, Tony Neal

izusr

Chcielibyście spędzić Święta w superaśnym Megabombkowym Hotelu Gwiazdkowym, którego właściciele zapewniliby wam megawypasione atrakcje, takie jak latające renifery, śpiewające drzewko i ekstra przejażdżka saniami? A może wolelibyście zaszyć się we własnym domu i spokojnie przeżyć ten świąteczny czas, bez żadnych atrakcji, za to z kubkiem gorącego kakao w ręce? Takie oczekiwania mieli Misiek i Żaba, bohaterowie książki Tracey Corderoy i Tony'ego Neala. On pragnął odrobiny spokoju, ona atrakcji, od których zapiera dech w piersiach. Czy przypadkowe spotkanie tej dwójki musi skończyć się rozczarowaniem?

Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy pełen jest megawypasionych ilustracji przyciągających wzrok najmłodszego czytelnika i zachwycających starszego. Tekstu nie ma tu zbyt wiele, albo inaczej: jest go akurat tyle, żeby ująć to, co najważniejsze, nie tracąc jednocześnie zainteresowania głównego słuchacza, czyli dziecka.

Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy to książka idealna na świąteczny czas, ale chyba nie tylko. To cudowna, ciepła świąteczna opowieść o tym, że nasze oczekiwania nie zawsze mają odbicie w rzeczywistości, ale czasem warto wyjść ze swojej strefy komfortu i otworzyć się na drugiego człowieka (czy też Żabę), bo dawanie może być równie miłe jak branie. 

A korzystając z okazji, bez względu na to jak spędzacie te Święta, życzę Wam, by były one właśnie takie, jakie sobie wymarzyliście. Wszystkiego dobrego kochani!

Tracey Corderoy, Tony Neal, Megabombkowy Hotel Gwiazdkowy, Warszawa, Zielona Sowa 2018

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • Gość: [Bazyl] *.dynamic.gprs.plus.pl

    Wszystkiego dobrego w Nowym Roku :)

  • izusr

    Wzajemnie Bazylku :)

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci