Menu

Czytadełko

Opowiem ci mamo... Co robią psy - Paulina Wyrt

izusr

Uwielbiamy serię Opowiem ci mamo... odkąd pierwsza z tych książek pojawiła się w naszym domu. Do tego, co robią samoloty, statki czy pociągi wracamy po kilka razy dziennie, a na każdą kolejną książkę z tej serii czekamy z ogromną niecierpliwością. Tym razem, dzięki Paulinie Wyrt, możemy sobie nawzajem poopowiadać co robią psy. 

Swoją opowieść autorka zaczyna od samych początków, czyli cofa się aż 6 milionów lat wstecz, by pokazać praprzodka dzisiejszych wilków, psów i kojotów. Krótka przebieżka przez historię tych czworonogów prowadzi nas do głównego bohatera tej książki, czyli rezolutnego kundelka Felera, który w jednym z licznych schronisk czeka na swojego właściciela. Stamtąd już natomiast niedaleka droga do gabinetu weterynarza, psiego fryzjera, kochającego domu czy pobliskiego parku. 

Razem z Felerem i jego właścicielką poznajemy psie zwyczaje i zachowania, przyglądamy się różnym psim rasom i zawodom, a nawet trafiamy na psi plac zabaw. Na najmłodszych czeka tu mnóstwo zabawy, zaczynając od ćwiczeń na spostrzegawczość i odnajdowanie wskazanych przez autorkę elementów, poprzez kilka labiryntów, aż do... gry planszowej! Serio, przy tej książce nie da się nudzić. 

Ilustracje są dość specyficzne, mojemu mężowi zupełnie nie przypadły do gustu, bo postacie są grubiutkie i mają spiczaste nosy, ale mnie mocno kojarzą się z kochanym minionkowym Gru, więc jestem bardzo na tak. Jeśli natomiast chodzi o Bąbla, to cóż... póki co psy zdecydowanie przegrywają ze statkami i samolotami, ale myślę, że to raczej nie kwestia estetyki - po prostu zwierzęta (a mamy z tej serii też koty i mrówki) najzwyczajniej w świecie są mniej ciekawe niż wszelkie pojazdy i maszyny. 

Paulina Wyrt, Opowiem ci mamo... Co robią psy, Warszawa, Nasza Księgarnia 2018

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci