Menu

Czytadełko

Chłopiec, balonik i miś - Brittany Rubiano

izusr

Do kin nie tak dawno wszedł film Krzysiu, gdzie jesteś? (który koniecznie muszę zobaczyć!), a ja zachęcam was do sięgnięcia po książkę, która powstała na jego podstawie. 

Pewnego niezbyt przyjemnego dnia do Stumilowego Lasu trafił Krzyś. I nie byłoby w tym pewnie nic dziwnego, w końcu nie od dziś wiemy, że Krzyś do Stumilowego Lasu trafiał dość często, zadziwiające w tym wszystkim jest jednak to, że tym razem Krzyś jest jakiś taki... nieco większy, trochę starszy, a nade wszystko znacznie bardziej zatroskany niż zwykle. Ma też ze sobą teczkę z bardzo Ważnymi Rzeczami i zdaje się nie mówić o niczym innym jak tylko o zobowiązaniach. W dodatku tego dnia także Stumilowy Las wydaje się wyjątkowo ponury. Nie tak go Krzysiu zapamiętał. Mimo wszystko, to właśnie w tym miejscu, choć tego dnia wydaje się okropnie nieprzyjazne, chłopiec, a właściwie już mężczyzna, odnajduje swoich dobrze znanych przyjaciół: Kubusia, Kłapouchego, Sowę, Tygryska, Prosiaczka, Królika i oczywiście Kangurzycę ze swoim Maleństwem. A w gronie przyjaciół wszystko zawsze staje się lepsze, prawda? Nawet wtedy, gdy wydaje się, że Krzyś już nie jest tym samym Krzysiem... 

Chłopiec, balonik i miś to cudowna opowieść o tym, że nawet gdy wydaje nam się, że jesteśmy już tak bardzo dorośli, a nasze życie składa się z samych beznadziejnych zobowiązań i strasznie ważnych, trudnych spraw do rozwiązania, to naprawdę w każdym z nas, gdzieś tam głęboko, tkwi jeszcze to dziecko, które razem z przyjaciółmi z dzieciństwa, pokonywało hefalumpy i śmiało się głośno. Czasami wystarczy chwila, ta sama grupa cudownych przyjaciół i ten sam szeroki uśmiech, żeby wszystkie nasze zobowiązania stały się dziecinne proste... A może nawet nie tak bardzo ważne jak nam się początkowo wydawało. 

Brittany Rubiano, Chłopiec, balonik i miś, Warszawa, Wydawnictwo Egmont 2018

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci