Menu

Czytadełko

Bing. Nowa kolekcja bajek

izusr

Znacie Binga? My jeszcze nie mieliśmy okazji obejrzeć tej bajki, ale trafiła do nas książeczka z przygodami tego uroczego króliczka oraz jego przyjaciół i wydaje mi się, że to całkiem niezła propozycja dla najmłodszych czytelników. 

Bing ma wielu przyjaciół, a w codziennych zabawach wiernie towarzyszy mu przede wszystkim jego opiekun Flop, który wyjaśnia mu wiele niezrozumiałych dotąd dla małego króliczka rzeczy, jak chociażby to dlaczego kaczki uciekają przez Bingiem, choć na kamiennym pomniku potrafiły siedzieć bez ruchu. Bing uwielbia marchewkę w każdej, a Flop uczy go jak wykorzystać banana, który jest na tyle dojrzały, że nie wygląda już zbyt zachęcająco, za sprawą nieszczęśliwego wypadku razem tworzą coś naprawdę pysznego! Mały króliczek uwielbia się bawić w chowanego i to na tyle, że nawet niezbyt sprzyjające okoliczności nie są w stanie skłonić go do przerwania zabawy. Czasem zdarzają mu się toaletowe wpadki, ale ponieważ jest jeszcze całkiem małym króliczkiem, to nikt się z niego nie śmieje. A gdy okazuje się, że pewnego dnia to Flop będzie potrzebował pomocy, to Bing zrobi wszystko by jak najbardziej umilić dzień swojemu najlepszemu przyjacielowi... 

Bajeczki zawarte w zbiorze są dosyć króciutkie, ale dzięki temu będą w stanie zainteresować nawet te dzieciaczki, które bardziej skupione na tym, co się dzieje na obrazkach, będą z niecierpliwością oczekiwać przewrócenia kolejnej kartki. Przygody Binga i jego małe wpadki mogą się okazać dość bliskie wielu maluchom, my z pewnością zapoznamy się także z jego telewizyjną wersją. 

Bing. Nowa kolekcja bajek, Warszawa, Wydawnictwo Egmont 2018

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci