Menu

Czytadełko

Słodki domek oraz Co by tu zjeść? - Zbigniew Dmitroca

izusr

Książki z dziurkami są super, tego zdania nie zmienię, bo czas mija, a Bąbel dalej wszelkiego rodzaju dziurki i okienka uwielbia. Swego czasu pisałam już o książeczkach z tej serii, ale wyszły dwie nowe, które serdecznie wam polecam!

Słodki domek to opowieść o pracowitych pszczółkach, które budowały swój domek na drzewie z kwiatowego pyłku. Ich zmaganiom przyglądają się kolejno takie zwierzątka jak pająk mający mieszkanko na tym samym drzewie, gąsienica, ruda wiewióreczka, sowa, którą brzęczenie pszczółek wybudziło ze snu, mała myszka obserwująca całe zamieszanie z trawy, ptaszek, który całkiem blisko pszczelego ula ma swoje wygodne gniazdko, zając, rodzina ślimaków oraz łakomy niedźwiadek, który na pszczeli domek spogląda z ogromnym apetytem. 

Natomiast Co by tu zjeść? to historia małej gąsienicy, która szuka czegoś, co mogła by przekąsić. I choć podczas swojej podróży natrafia na różne smakowite rzeczy, to jednak spotykane po drodze zwierzątka podpowiadają jej, że truskawka czy grzybek to jednak niekoniecznie coś, co trafi w jej gusta. Gąsienica jest coraz bardziej głodna i coraz bardziej smutna, ale co poradzić, gdy nie wie, co tak naprawdę mogłaby zjeść... Może by tak jabłuszko, dorodną gruszkę albo smakowicie wyglądającą wisienkę? 

Wiersze Zbigniewa Dmitrocy są pełne humoru, bardzo rytmiczne i wpadające w ucho. Nadadzą się do czytania (a właściwie słuchania) już dla najmłodszych brzdąców, a dziurki, w które można wkładać małe paluszki dodatkową urozmaicą lekturę. 

Zbigniew Dmitroca, Co by tu zjeść?, Warszawa, Wydawnictwo Egmont Polska 2018

Zbigniew Dmitroca, Słodki domek, Warszawa, Wydawnictwo Egmont Polska 2018

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci