Menu

Czytadełko

Kefir w Kairze. Rymowany przewodnik po miastach świata - Michał Rusinek

izusr

Trwają wakacje, czas dalekich wojaży i nieco bliższych podróży. Część z nas pewnie pokusi się o jakąś wyczesaną wycieczkę all inclusive do cieplejszych krajów, część skorzysta z uroków polskiego wybrzeża, a część spędzi swój urlop w domowym zaciszu, ale nie ma się co martwić, bo dzięki państwu Rusinek możemy zwiedzić świat wzdłuż i wszech nie ruszając się z własnej kanapy. 

Przed nami ponad pięćdziesiąt ułożonych alfabetycznie krajów do obejrzenia, więc pora zakasać rękawy i w drogę... Od Amsterdamu do Zagrzebia poprzez Bangkok, Boston, Chicago, Dublin, Kair, Mińk, Syndey czy też Tokio. Michał Rusinek za pomocą krótkich, rymowanych wierszyków zabiera nas w najdalsze zakątki świata. 

W Astanie czekają na nas niesłychane ulice i kamienice, bo Astana cała jest totalnie niesłychana. Bagdad lepiej omijać latem, bo choć to w głowie się nie mieści, stopni bywa tam czterdzieści. W Bogocie jest nieco ciasno, a to przez pewną ciocie, co się wzdęła przez zjadane łakocie. W Damaszku na pewnym daszku można spotkać ptaszka Staszka, a w Dakarcie pojeździć na lamparcie. W Hanoi natomiast koniecznie trzeba zrobić przystanek na zupę pho, dobrą, jak nie wiem co! Na Madryt patrzymy z lotu ptaka, w Paryżu warto zobaczyć Notre Dam, a przyzna ten i ów, że warto się przejść po Luwrze...

To tylko niektóre miasta, do których zabiera nas Michał Rusinek. Całość napisana ze swadą i humorem uzupełniona jest równie uroczymi jak same wierszyki ilustracjami Joanny Rusinek. Dajcie się namówić na tą niesamowitą podróż i pamiętajcie, że świat stoi przed wami otworem!

Michał Rusinek, il. Joanna Rusinek, Kefir w Kairze, Kraków, Wydawnictwo Znak Emotikon 2018

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci