Menu

Czytadełko

Masza i Niedźwiedź. Bajki 5 minut przed snem

izusr

Oto idealny przykład na to, że punkt widzenia jak nic zależy od punktu siedzenia. Gdy nie miałam jeszcze dziecka i zupełnie przypadkowo natrafiłam w telewizji na bajeczki Maszy, pomyślałam sobie, że to strasznie kiepskie i że za moich czasów, to były bajki, nie to, co teraz. Odkąd pozwoliliśmy Bąblowi na oglądanie telewizji, a leci u nas głównie TVP ABC, Masza i Niedźwiedź stała się naszą ulubioną bajką. Tak, naszą. Nie tylko Bąbel, ale także ja z mężem czekamy na tą małą uroczą dziewczynkę i jej wielkiego przyjaciela. Nie pytajcie mnie co takiego jest w tych bohaterach, bo fenomenu Maszy absolutnie nie potrafię zrozumieć, ale prawda jest taka, że cała nasza trójka ją absolutnie uwielbia!

Bajki 5 minut przed snem to zbiór siedmiu bajek, doskonale nam znanych ze szklanego ekranu. Teraz więc Maszę możemy nie tylko oglądać (a ci, którzy równie często włączają TVP ABC, wiedzą, że te odcinki dość często się jednak powtarzają), ale i czytać. Znalazły się więc tu między innymi historie o Maszy wyrzuconej z pociągu, gdy okazało się, że jej dorosłość, to tak naprawdę tylko złudzenie, żabce ze złamanym sercem poszukującej wielkiej miłości, myszy grasującej w niedźwiedziej lodówce czy też Niedźwiedziu, który próbując odzwyczaić swoją przyjaciółkę od gier komputerowych sam się od nich uzależnił. Wszystko to, co doskonale znamy, ale miło mieć te historie także w wersji książkowej.

Ilustracje wykorzystane w książce, to po prostu kadry z bajki, Bąbel uwielbia je przeglądać. Same historyjki są napisane bardzo prosto, ale do samodzielnego czytania nawet dla starszych dzieci nadadzą się średnio, bo tekstu na każdej stronie jest dość dużo. Przeczytanie ich na głos zajmuje więc nieco więcej czasu niż tytułowe 5 minut, ale prawda jest taka, że dostarczają mnóstwa frajdy (także mamie, która stara się jak może, by choć zbliżyć się do naśladowania głosu głównej bohaterki) i myślę, że każdy mały fan tej uroczej, małej blondyneczki będzie zadowolony mając tę książeczkę w swojej biblioteczce. 

Masza i Nieźwiedź. Bajki 5 minut przed snem, Warszawa, Egmont Polska 2018

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • agnes_plus

  Uwielbiam Maszę, bo nie mam takiej łobuziary w domu :P

 • orfeus82

  Bardzo wartościowy blog. Mój chrześniak ma 16 miesięcy, we wrześniu idzie do żłobka. I ogląda niestety wszystko co leci w telewizji. Teraz mu kompletuję czytelniczą wyprawkę. Pozdrawiam serdecznie :)

 • izusr

  agnes_plus Może to i lepiej :D

  orfeus82 Bąbel jakby siadł, to też może lecieć ciągiem ;) Ale staramy się mu nie puszczać tej telewizji aż tak często :)

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci