Menu

Czytadełko

Pierwsze Słowa: W domu, Pojazdy oraz Na wsi

izusr

Serię Akademia Mądrego Dziecka poznaliśmy już wcześniej przez książeczki z dziurami, o których swego czasu pisałam tu. Dziurki są fajne, jak wiecie, ale nie wiem czy nie jeszcze fajniejsze są ruchome elementy, które możemy znaleźć w nowych książeczkach z tej cudownej serii. Tym razem to Pierwsze słowa, a do nas trafiły trzy z czterech wydanych książek: Pojazdy, Na wsi oraz W domu (dostępne są jeszcze Kolory). Ja jestem zachwycona, Bąbel jeszcze bardziej i bez wahania poleciłabym całą trójkę rodzicom najmłodszych dzieci. Myślę, że wbrew oznaczeniu wiekowemu, które znajdziemy na okładkach (3+), książeczki te nadadzą się już nawet dla roczniaków. 

Na każdej rozkładówce (a także na okładce), poza ostatnią, znajdziemy jakiś ruchomy element. W domu możemy otworzyć okno lub szafę, przesuwać obraz w telewizorze, zaglądnąć co gotuje się w garnku albo puścić wodę z prysznica. Na wsi kurka dziobie ziarno, kogut wynurza się, żeby zapiać, traktor ciągnie przyczepę, świnka chowa się za siankiem, a królik w kapuście. Jeśli zaś chodzi o Pojazdy, to możemy poruszać śmigłami helikoptera, podnieść dźwigiem betonowy blok, wysunąć drabinę wozu strażackiego, wyjechać samochodem na wycieczkę oraz podnieść łyżkę koparki. Niektóre elementy można wyciągnąć w bok lub do góry, niektóre tylko się przesuwają w obrębie strony, ale każdy z nich niewątpliwie przyciąga uwagę dziecka, a to, że można się nimi bawić sprawia dziecku mnóstwo frajdy. Każda z książeczek składa się z dosłownie kilku stron, ale nad każdą Bąbel potrafi na spokojnie spędzić pół godziny (podczas której ja mogę robić zupełnie co innego). 

Po jednej stronie mamy więc ruchome elementy, po drugiej zaś podpisane pojazdy (motor, rower, śmieciarkę, autobus, betoniarkę, wywrotkę, statek czy pociąg), zwierzęta (psa, kota, krowę, konia, osła, owcę, kaczkę lub kurę) czy rzeczy codziennego użytku (stół, szklankę, łyżkę, krzesło, lampę, łóżko, książkę, zabawki, mydło), które dzieci mogą wskazywać i naśladować. Na ostatnich stronach każdej z książeczek, tam, gdzie niczym już ruszyć nie można znalazły się wszystkie pojazdy, wśród których dziecko może wskazać swój ulubiony, zwierzęta, których głosy może naśladować oraz dom, gdzie może wskazać różne pokoje i elementy, które się w nich znajdują. 

Pierwsze słowa nadadzą się nie tylko do poznawania tytułowych pierwszych wyrazów i rozszerzania słownictwa naszego dziecka, ale przede wszystkim do cudownej zabawy, a o to przecież chodzi, by nauka sprawiała także mnóstwo frajdy. 

Pierwsze słowa. Na wsi, Warszawa, Egmont Polska 2018

Pierwsze słowa. Pojazdy, Warszawa, Egmont Polska 2018

Pierwsze słowa. W domu, Warszawa, Egmont Polska 2018

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • orfeus82

    Dobrze, że wychodzą takie książeczki. Bo nawet Ci najmłodsi są zafascynowani techniką od najmłodszych lat. Smartfony, tablety i telewizor plus komputer - mój chrześniak już się nimi interesuje. Pozdrawiam znad filiżanki porannej kawy :)

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci