Menu

Czytadełko

Uczucia - Libby Walden, Richard Jones

izusr

Radość, smutek, złość czy samotność, to uczucia, które towarzyszą nam na co dzień. Każdego dnia doświadczamy całej gamy różnych emocji, to naturalne, co nie znaczy, że oczywiste. Zwłaszcza dla najmłodszych, którzy nie do końca potrafią sobie z wieloma z nich poradzić.

Książka Libby Walden i Richarda Jonesa w bardzo prosty sposób pozwala poznać i oswoić, to co dzieje się w naszych głowach i sercach. Choć z zewnątrz często tego nie widać, to każdy z nas czasem odczuwa ogromny strach, gdy czuje jakby zupełnie sam znalazł się w ciemnym lesie, wstyd podczas którego serce łomocze z całych sił czy zazdrość, kiedy ktoś inny zupełnie bez wysiłku dostaje rzecz, o której od dawna marzyliśmy. Libby Walden pisze także o znacznie bardziej przyjemnych emocjach: radości, wyzwalającej niepohamowany śmiech, ekscytacji, która wybucha feerią barw, spokoju, podczas którego mamy wrażenie, że wszystko co nieprzyjemne zostaje daleko za nami. 

Subtelne, utrzymane w bardzo delikatnej kolorystyce ilustracje zachęcają do zagłębienia się w Uczucia, a krótkie, pełne poetyckości teksty sprawią, że może nawet złość nie będzie już dziecku taka straszna. Każde uczucie, jakiego doświadczamy, nawet jeśli wydaje nam się złe czy nieprzyjemne, jest po prostu ludzkie i najzwyczajniej w świecie potrzebne. Żeby znaleźć w sobie odwagę, musimy wiedzieć, co to strach. By odkryć radość, musimy poznać co to smutek. By osiągnąć spokój, musimy czasem się zezłościć. Warto poznawać je w tak uroczy sposób. 

Libby Walden, Richard Jones, Uczucia, Warszawa, Zielona Sowa 2018

Komentarze (3)

Dodaj komentarz
 • jardian

  Przepiękne wydanie, poszukam tej pozycji , pozdrawiam wiosennie !

 • Gość *.toya.net.pl

  Lubię takie książeczki. Mam nadzieję, że nie katogeryzują uczuć na dobre i złe, bo takich nie ma. Odczuwamy je wszystkie.

 • izusr

  jardian Koniecznie, jest cudowna! :)

  Drogi gościu, absolutnie nie ma tu jakiegokolwiek stopniowania uczuć, nie ma gorszych i lepszych, wszystkie są równie ważne i pięknie potraktowane :)

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci