Menu

Czytadełko

Wiewiórki, które nie chciały się dzielić - Rachel Bright, Jim Field

izusr

W książkach Rachel Bright i Jima Fielda zakochałam się, gdy trafiły do nas Mysz, która chciała być lwem oraz Koala, który się trzymał. Wydane niedawno Wiewiórki, które nie chciały się dzielić umocniły mnie w tej miłości i kolejny raz powtórzę: ilustracje z tych książek są tak piękne, że chciałoby się je oprawić w ramkę i powiesić w dziecięcym pokoju. 

Lato powoli dobiega końca, jesień zbliża się wielkimi krokami, Beztroski Cyryl jednak zamiast tak jak cała reszta leśnych zwierząt pomyśleć nad gromadzeniem zimowych zapasów woli oddawać się równie beztroskiej jak on zabawie. Jak wiadomo każda zabawa się kończy i zaczyna się robić dość niebezpiecznie, gdy Cyryl odkrywa, że w jego brzuszku kiszki marsza grają, a po przetrząśnięciu wszystkich zakamarków nie znajduje nawet najmniejszego okruszka. Jedyną nadzieją na uniknięcie śmierci głodowej staje się dojrzana gdzieś w oddali ostatnia w tym sezonie szyszunia. Problem jest taki, że poza Beztroskim Cyrylem dostrzega ją także Skrzętny Błażej, który choć zgromadził na zimę dość spore zapasy, dochodzi do wniosku, że na ich szczycie brakuje właśnie tej jednej, konkretnej szyszki. Żaden z nich nie chce odpuścić, obydwoje twierdzą, że szyszka należy już do nich, a ta... cóż, okazuje się, że szyszunia ma zamiar trafić do innego brzuszka, podczas, gdy wiewiórki nagle stają przed obliczem ogromnego niebezpieczeństwa.

Jak się kończy ten szalony pościg musicie przekonać się sami, ale tak jak poprzednie książki tego duetu, tak i Wiewiórki z pewnością was zachwycą. To cudowna, genialnie napisana historia o tym ile radości można mieć z dzielenia się (zwłaszcza śmiechem) i jak ważne jest, by mieć obok kogoś, z kim można się dzielić. Doskonale zilustrowana, mądra, a w dodatku bardzo dynamiczna i nie pozwalająca nawet odrobinę się nudzić. Polecam po stokroć! 

Rachel Bright, Jim Field, Wiewiórki, które nie chciały się dzielić, Warszawa, Wydawnictwo Zielona Sowa 2018

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci