Menu

Czytadełko

Puzzlowe przygody Misia Łasucha

izusr

Jeśli wasze dzieci lubią układać puzzle, to przygody Misia Łasucha na pewno dostarczą im ogromnej frajdy, a jeśli jeszcze nie są nimi zainteresowane, to ta układanka będzie na pewno dobrym pretekstem do zainteresowania ich taką formą zabawy.

To wyjątkowe puzzle, bo nie składają się na jeden duży obrazek, ale raczej na dłuższą historię. Każdy element jest osobną ilustracją, które dziecko może ze sobą w dowolny sposób łączyć. U najmłodszych rozwiną więc one nieco zdolności manualne i pomogą w nauce łączenia poszczególnych części, u nieco starszych będą ćwiczyć wyobraźnię i zdolność tworzenia własnych opowieści. 

Puzzlowe przygody Misia Łasucha składają się z dwunastu dość sporych puzzli. Dwie z nich są puzzlami początkowymi, dwie końcowymi, resztę zaś można w dowolny sposób układać, przekładać, zmieniać im kolejność w zależności od tego, co sobie dziecko akurat wymyśli. Miś Łasuch może zatem podkradać pszczółkom miód, a równie dobrze może wraz z kolegą Królikiem pomóc tym małym stworzeniom i na powrót zaczepić ich mieszkanko na drzewie. 

Wydawca sugeruje, że puzzle nadadzą się dla dzieci dwuletnich, ja powiem więcej - nadadzą się nawet dla takich, które dwóch lat jeszcze nie mają. Jasne, w przypadku Bąbla muszę mu nieco pomagać przy łączeniach, ale układanka nadaje się idealnie do wskazywania poszczególnych elementów powtarzających się na większości ilustracji, a przy okazji mamy niemałą frajdę w naśladowaniu odgłosu bzzzzzyczących pszczół. Jeśli zaś chodzi o opowiadanie historii, póki co są u nas bardzo proste i ograniczają się raczej do jednego lub dwóch zdań opisujących każdy obrazek, ale czasem wyobraźnia mnie ponosi i rozwijam nieco całą historię także o rzeczy, których na puzzlach nie widać. I powiem szczerze, nie mogę się doczekać aż zamienimy się rolami i to Bąbel zacznie mi opowiadać co też Miś Łasuch znowu nabroił. 

Puzzle zapakowane są w karton wyglądem przypominający wielką książkę i już samo to sprawia, że będzie idealnym pomysłem na prezent, dla każdego zaprzyjaźnionego malucha.

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci