Menu

Czytadełko

Franciszek Strachliwy Myszek - Odile Bailloeul, fot. Claire Curt

izusr

Boi się małych mrówek mieszkających w ogrodzie i grubego głosu swojego wujka. Chowa się głęboko pod kołderką, gdy w domu powoli zapada ciemność, a do piwnicy woli sam nie schodzić. Ale gdy potrzeba wykazuje ogromną odwagę. Poznajcie Franciszka, najstrachliwszego ze wszystkich małych myszek. 

Franciszek Strachliwy Myszek to pierwsza z książeczek z nowej serii przygotowanej dla najmłodszych czytelników przed Wydawnictwo Literackie. Mała bojaźliwa myszka stanie się na pewno bohaterem bliskim niejednemu dziecku, bo boi się tych wszystkich rzeczy, które bardzo często wywołują lęk w najmłodszych (i tych większych, bo ja też wciąż boję się schodzić po ogórki do piwnicy!), a jednocześnie myślę, że pomoże w oswojeniu wielu z nich. I wytłumaczeniu, że pewnych rzeczy bać się nie warto, bo strach ma często tylko wielkie oczy.

Tekstu w książeczce Odile Bailloeul jest bardzo mało, bo właściwie to tylko jedno zdanie na każdej stronie, ale całość robi wrażenie głównie za sprawą cudownych ilustracji, a właściwie fotografii Claire Curt dopracowanych w najmniejszych szczegółach. Książeczka jest u nas ostatnio w ciągłym użyciu, tak że sam tekst znam już właściwie na pamięć, ale za każdym razem zachwyca mnie oprawa graficzna, a że jesteśmy właśnie z Bąblem na etapie pokazywania i wydawania różnych dźwięków, więc z przyjemnością odkrywamy na obrazkach małe samochodziki czy narzędzia. 

Polecam, nawet dla tych najmłodszych, kilkumiesięcznych dzieciaczków.

Odile Bailloeul, fot. Claire Curt, Franciszek Strachliwy Myszek, Kraków, Wydawnictwo Literackie 2017

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • czytamwiecjestem5

    Ja nie czytać książek dla najmłodszych, bo jestem już na to za dorosła. Choć w sumie to może powinnam, bo przecież na mojego bloga zaglądają także mamy, ale jakoś nie mogę się zmobilizować.
    Wiem za to i chcę wdrożyć to w życie, że powinnam recenzować więcej książek dla młodzieży, bo tu też mam braki i to dość duże.
    Pozdrawiam i w chwili wolnej zapraszam do mnie.

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci