Menu

Czytadełko

Gru, Dru i Minionki. Biblioteka filmowa oraz Superalbum z naklejkami, Księga zagadek i Superkolorowanki

izusr

Cóż... posiadanie dziecka jest o tyle fajne, że bez żadnych, nawet najmniejszych wyrzutów sumienia możesz nakupić sobie, to znaczy tfu!, swojemu dziecku wszystkie te książki, które bardzo chciałbyś mieć, a nie bardzo ci je mieć wypada, jeśli tego dziecka nie masz. To samo zresztą tyczy się zabawek, choć tu jest sprawa nieco bardziej skomplikowana, jeśli twoje dziecko jest chłopcem, a nie dziewczynką, zaś tobie marzą się te wszystkie cudowne lalki, których nie było za czasów twojego dzieciństwa... W każdym razie wróćmy do książek. W kinach niedawno pojawiła się kolejna część przygód Minionków, w naszych zbiorach zaś pojawiły się cztery książeczki z tymi żółtymi stworkami w rolach głównych. 

Pierwsza z nich to po prostu książkowa wersja filmu, znaczy książka napisana na podstawie scenariusza. Pokrótce o fabule... Gru i Lucy zostają zwolnieni z agencji do zwalczania superzłoczyńców po dość nieudolnej akcji, w której nie udało im się schwytać Balthazara Bratta, który jako dziecko był gwiazdą telewizyjną i mentalnie wciąż żyje w latach 80-tych. Smutek jednak nie trwa długo, bo oto okazuje się, że Gru ma brata bliźniaka! Wraz z całą rodziną wybiera się więc do Freedonii na wielką farmę uroczych prosiaczków, w podróż, która niejednokrotnie wszystkich zaskoczy. 

Nie wiem na ile treść z książki pokrywa się z filmem, bo niestety nie miałam jeszcze przyjemności go oglądać, ale wydaje mi się, że nawet jeśli autorzy coś pominęli, to raczej niewiele. Zastanawiałam się jak poradzą sobie z wypowiedziami Minionków, ale moim zdaniem dali radę. Książka wzbogacona została fotosami z wersji kinowej. 

Superalbum z naklejkami to nie tylko to, co dzieciaki uwielbiają, czyli mnóstwo naklejek, które trzeba umieścić w różnych miejscach w środku książeczki, ale również prosiaczkowa maska do wycięcia, kolorowanka z Agnes i jej uroczym jednorożcem, kilka zadań matematycznych, gra pamięciowa, a także trochę miejsca do narysowania własnych supergadżetów. Nie ma czasu na nudę!

Superkolorowanki to ponad dwadzieścia stron z mniej lub bardziej skomplikowanymi obrazkami, na których najmłodsi znajdą wszystkie postacie z filmu Gru, Dru i Minionki oraz całe mnóstwo przesłodkich prosiaczków. 

Każda kolorowanka drukowana jest jednostronnie, dzięki czemu nie ma obaw co do tego, że jakiś flamaster przebije nam się na kolejny obrazek. Do książeczki dołączono cztery kolorowe kredki idealnie dopasowane do małej rączki. 

Księga zagadek to kolejny zbiór różnych zadań dla najmłodszych. Dzieciaki dostaną za zadanie naszkicowanie superfajnego gadżetu z lat 80., uzupełnienie własnego drzewa genealogicznego, odwzorowanie jednorożca Agnes, podliczenie pieniędzy, które dziewczynka zarobi w trakcie wyprzedaży garażowej.

Jest też zabawa w łączenie kropek, wykreślankę czy też przeprowadzenie Lucy przez labirynt. A ciekawym dodatkiem będzie własny model robota Clive'a do zbudowania. 

Wszystkie książeczki stanowią doskonały dodatek do filmu dla najmłodszych fanów Minionków i zapewnią kilka godzin wspaniałej zabawy waszym pociechom (albo i wam samym, w zależności od tego jak mocno lubicie te żółte ludziki). W serii ukazało się również 1000 naklejek, Ilustrowana opowieść, Przewodnik po tajnych gadżetach i pojazdach oraz innych superowych rzeczach!,Szukaj i znajdź, Księga łamigłówek, Książka z tatuażami oraz Agnes kocha jednorożce!.

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci