Menu

Czytadełko

Rycerz Lwie Serce - Delphine Chedru

izusr

Ależ to jest wspaniała książka! Już nie mogę się doczekać, aż Bąbel trochę podrośnie, żebyśmy mogli wspólnie rozwiązywać te wszystkie zagadki.

W trakcie jednej ze swych przygód Rycerz Lwie Serce stracił odwagę. Trzeba więc zrobić wszystko, by jak najszybciej odzyskał ją z powrotem. Delphine Chedru oddała w ręce najmłodszych czytelników książkę-grę, w której tylko od nich zależy czy i jak szybko głównemu bohaterowi uda się pokonać straszliwego smoka. Po drodze spotkamy zirytowanego ptaka chroniącego dostępu do tajemniczych korytarzy, wielmożnego Jelonka Rogacza, który nie może odnaleźć swojego hełmu, groźnego czerwonego lwa, któremu wystarczy coś zagrać, by choć na chwilę się uspokoił czy też Zrozpaczonych Rycerzy od wielu lat czekających na przybycie narzeczonych. Zawędrujemy do osobliwego lasu i na zamkowe mury, na chwilę utkniemy w labiryncie i dziwnych pawilonie wyłożonym mozaiką... Wystarczy jednak trochę sprytu i spostrzegawczości, a wraz z Rycerzem Lwie Serce w końcu dotrzemy do ostatniej strony.

Choć nie wszystko jest takie proste, bo nagle może się okazać, że mimo rozwiązana wielu zagadek, tuż-tuż przed samym końcem Pstągowa Dama lub zastęp niedźwiedzi postanowi Was zawrócić na początkowe strony. I wtedy trzeba zaczynać całą przygodę od początku... wejść na inną ścieżkę, skręcić w drugą stronę, wybrać zupełnie odmienną drogę. Oby tym razem prawidłową, bo przecież Rycerz Lwie Serce musi odzyskać swoją odwagę i pokonać ziejącego ogniem straszliwego smoka.

Jestem pewna, że książka Delphine Chedru wywoła zachwyt nie tylko u dzieci, ale i u nieco starszych czytelników. Niesamowite ilustracje i zamieszczone na każdej stronie zadania zmuszające do pełnego zaangażowania sprawiają, że Rycerz Lwie Serce jest naprawdę wyjątkowy. A ponieważ Bąbel jeszcze nie mógł uczestniczyć w rozgrywce, to przyznam nieśmiale, że gdy on zasnął, ja razem z mężem z przyjemnością rozwiązywaliśmy zagadki przygotowane przez autorkę, po to, by pod koniec z rozpaczą zakrzyknąć o nie! Muszę wrócić na stronę 14! Zabawy i śmiechu było przy tym co nie miara. 

Muszę dodawać, że polecam? Polecam, polecam, polecam po stokroć! To absolutny must have w biblioteczce małych, ale równie dzielnych co Lwie Serce rycerzy!

Delphine Chedru, Rycerz Lwie Serce, Warszawa, Nasza Księgarnia 2017

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci