Menu

Czytadełko

Pucio mówi pierwsze słowa - Marta Galewska-Kustra

izusr

Jeśli chodzi o naukę mówienia, to przed nami jeszcze długa droga, bo tak naprawdę dopiero niedawno padło to pierwsze magiczne słowo Bąbla, ale z przyjemnością gromadzę już książeczki, które nam w tej nauce pomogą i myślę, że Pucio będzie jednym z najfajniejszych towarzyszy mojego synka.

Pucio i jego siostrzyczka Misia wstają, jedzą śniadanie, ubierają się i wychodzą do przedszkola. Mały chłopiec obchodzi urodziny, przeżywa odwiedziny babci i cioci, bawi się na podwórku i w basenie, a przed zaśnięciem bierze kąpiel. Marta Galewska-Kustra opierając treść swojej książki na sytuacjach doskonale znanych każdemu dziecku, zachęca do wspólnej nauki poprzez zabawę. 

Każda rozkładówka zawiera nie tylko krótki tekst składający się z najprostszych, łatwo przyswajalnych przez najmłodsze dzieci zdań, ale też tabelki podsumowujące, w których znajdziemy najważniejsze rzeczowniki, czasowniki i przymiotniki, zachęcające do ich powtarzania i ponownego przyjrzenia się obrazkom. Każda strona zachęca też do dokładniejszego prześledzenia ilustracji poprzez zamieszczenie przez autorkę pytań typu gdzie jest druga skarpetka?, co jest w plecaku? czy też co kupuje Misia?. Ale Pucio mówi pierwsze słowa to nie tylko zabawa w powtarzanie konkretnych wyrazów czy też odnajdywanie wskazanych przez autorkę elementów, ale dla nieco starszych dzieci także zachęta do tego, by opowiedziały o przebiegu własnego dnia, o tym, co je spotkało w przedszkolu, w co się bawiły, może też do namówienia rodziców na wspólne wyjście na basen. 

Marta Galewska-Kustra, il. Joanna Klos, Pucio mówi pierwsze słowa, Warszawa, Nasza Księgarnia 2017

Komentarze (2)

Dodaj komentarz
  • ewqu

    Nie znałam tej książeczki, ale brzmi bardzo zachęcająco. Widzę, ze jeszcze wiele mamy do odkrycia. To dobrze

  • izusr

    ewqu Koniecznie przeczytajcie! ;) My się teraz czaimy jeszcze na pierwszą część przygód Pucia :)

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci