Menu

Czytadełko

Opowiem ci mamo... co robią statki - Marcin Brykczyński, Artur Nowicki

izusr

Seria Opowiem ci mamo... zawładnęła naszymi sercami odkąd pojawiła się u nas książeczka o kotach. Tym razem główną rolę grają statki. 

Co znajdziemy na rozkładówkach? Statki dawne i współczesne, napędzane silnikiem i siłą rąk, oglądane z zewnątrz i od środka, z daleka i bliska, a przy okazji ciekawostki takie jak budowa statku i żaglowca, nazwiska wielkich żeglarzy, daty pierwszych morskich wypraw, ssaki i ptaki Bałtyku pozostające pod ochroną, zagrożenia jakie czekają mieszkańców mórz i oceanów. Tak naprawdę każda strona to nowe wyzwanie dla dziecka, bo wierszowane zgadywanki zachęcają do aktywności. Znajdź dwanaście szczurów, jedenaście różnic, dziesięć kotwic... przyznaję, póki co, znacznie większą frajdę przy tej książce mieliśmy my - rodzice, którzy szukamy wszystkiego zapamiętale, ale Bąbel też ogląda ją za każdym razem z wielką fascynacją i rozdziawioną paszczką, a ściągamy ją z półki dosyć często.

To dopiero druga książka z tej serii, która zagościła w naszym domu, ale biorąc pod uwagę zachwyty, jakie wywołała w moim mężu, wiem, że nim Bąbel skończy pięć lat, zgromadzimy je wszystkie. Myślę, że to są publikacje, które powinny się znaleźć w biblioteczce każdego malucha, bo mam wrażenie, że oglądanie ich nigdy się nie nudzi, a każde ponowne przeglądnięcie pozwala na odkrycie czegoś nowego, czego się dotąd nie zauważało. 

Marcin Brykczyński, il. Artur Nowicki, Opowiem ci mamo... co robią statki, Warszawa, Nasza Księgarnia 2017

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci