Menu

Czytadełko

Literozagadki - Łukasz Dębski

izusr

Macie w domu sześcio-, siedmio- a może ośmiolatka, który wciąż ma problemy z nauczeniem się alfabetu? Myślicie, że nie ma sposobu na to, by choć raz nie pomylił się przy żmudnej i uciążliwej recytacji literki po literce? Otóż jest! Przynajmniej jeden, w postaci Literozagadek.

Literozagadki to zgrabnie napisane, pełne rymów, czterowersowe wierszyki, które za bohaterów mają poszczególne litery polskiego alfabetu, także te bardziej uciążliwe, jak ą, ę czy ź. Szkoda tylko, że autor nie postawił na znaczną większość i dołożył też kilka utworów, w których rozwiązanie niekoniecznie komponuje się z całością wierszyka.

Mimo tej niedogodności książeczka ta stanowi doskonałe połączenie zabawy z nauką, które małemu i dużemu dostarczy mnóstwo radości. Kto wie, może po lekturze wierszyków Łukasza Dębskiego, Wasz szkrab zacznie nie tylko z zacięciem i ogromną pewnością siebie recytować alfabet, ale także tworzyć własne Literozagadki?

Na każdej stronie znajdziemy również świetne ilustracje Anny Kaszuby-Dębskiej, czasem zabawne, czasem dość abstrakcyjne, uzupełnione podpisami a to postaci, a to rzeczy rozpoczynających się od tej literki, której akurat dotyczy umieszczony na stronie wierszyk. 

Cóż, w takich momentach pozostaje nam tylko żałować, że mamy tak niewiele liter w naszym alfabecie...

Łukasz Dębski, il. Anna Kaszuba-Dębska, Literozagadki, Warszawa, Wydawnictwo Wilga 2011.

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • Gość: [podsluch pablo] *.play-internet.pl

    Ale fajna książeczka! Zaraz się jej bliżej przyjrzę:)

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci