Menu

Czytadełko

Bubble Gum - Lolita Pille

izusr

 Los chciał, że znalazłam tę książkę za 5,50 zł. Okazja jak się patrzy. Dodatkowo do lektury zachęciła mnie biblionetka. "Bubble Gum" była w czołówce moich polecanek. Recenzje i ogólna ocena także zachęcały do czytania.
Książka odleżała swoje na półce - wiadomo. Wreszcie przyszła i jej kolej. No i klops. Dotrwałam niestety tylko do 90 strony i dalej nie dałam rady tego czytać. Wątpie też bym kiedykolwiek wróciła do lektry.
Miało być interesująco napisane, prostym językiem. Piękna historia, dwoje zagubionych ludzi poszukujących swego miejsca w otaczającej ich szarej rzeczywistości. Temat dobry, ale jego realizacja, pożal się Boże.
Styl L. Pille w ogóle mi nie podszedł. Strasznie długie zdania z niekończącą się liczbą wyliczeń sprawiały, że czułam się zmęczona i po przeczytaniu pięciu stron sama już nie wiedziałam o co autorce chodziło i co tak właściwie chciała przekazać. Moim zdaniem niewiele.
Te dwie "zagubione" osoby to Derek i Manion. Derek jest doskonałym przykładem tego co się dzieje z ludźmi, gdy mają za dużo pieniędzy i zero pomysłów jak je wykorzystać. Całe dnie spędza w klubach narkotyzując sie, upijając i zabawiając na wszelkie możliwe sposoby. Manion jest biedna, młodziutką dziewczyną nienawidzącą dotychczasowego życia. Postanawia wyjechać i zostać gwiazdą. I o ile na początku książki było mi jej faktycznie szkoda o tyle po 50 stronach zaczęło mi po prostu być żal jej głupoty. Czy Manion zostanie gwiazdą a Derek odnajdzie swoje miejsce w świecie, nie wiem, i szczerze mówiąc nie mam najmniejszej ochoty się dowiadywać.


Ocena: 1,5/6

Komentarze (1)

Dodaj komentarz
  • annnn4

    Mi udało się dobrnąć do końca tej książki.. ale niestety zgadzam się z tobą jest strasznie nudnaaa... ale za to jej koniec jest zaskakujący chociaż nie zbyt pozytywnie.. ale jak by patrzeć to jedyny plus tej książki..

© Czytadełko
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci